riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

Select three types of land associated with the largest pore size of soil. peat swamp beach plains clay desert
The Jefferson band is selling baked goods to raise money for their trip. Their goa; is to profit at least $500. Each baked good sells for 2 dollars but costs $0
Donte simplified the expression below.What mistake did Donte make?
What is the solution of 2.4x+2.6=17
the businessman has to be concerned with who's buying this?what need am I satisfying agree or disagree or undecided ​
A pool pumps fills 1/6 of the pool in 1/3 hour. How much of the swimming pool is fillied in one hour? Can u please explain and can u show ur work?
Which expressions are equivalent to 23? Choose all that apply. A. 207 ÷ 9 B. 345 ÷ 25 C. 644 ÷ 28 D. 1,012 ÷ 44 E. 1,380 ÷ 70
what is the text evidence in the recess queen
Evaluate. 5 7/8 - (3 1/2 + 1 1/4)
Which is the best example for long term movements A taking a quick trip to the store B going to school each day C moving to a new state D visiting the library