josemartinez0421 josemartinez0421
  • 12-02-2019
  • Mathematics
contestada

fruit-o-rama sells dried pineapple forn 0.25 per ounce.mags spent a total of 2.65 on pineapple. how many ounces did she buy

Respuesta :

mick78 mick78
  • 12-02-2019
10.6 ounces I believe
Answer Link

Otras preguntas

Write an expression that uses partial products to multiply 8x64
What were the causes of French Revolution ?
Find the perimeter of a quadrilateral with vertices at G (1, 6), H (2.5, 4), I (1, 2), K (-0.5, 4). Round your answer to the nearest hundredth when necessary.
Why is it important that our understanding of social science concepts continue to develop and expand?
AREAS AND VOLUMES OF SIMILAR SOLIDS HELP?
What excuse did Mr Easton make to say goodbye to the young girl?answer the question with reference to hearts and hands story
A mountain climber explored a cliff that is 225 yard high in 5 equal trips. how many yards was one trip?
Which of the following is a masculine noun? papel mano piel leche
Use the following four coordinates to determine which one has a distance of 5 units from point A (2, 6). (5 points) (5, 2) (2, 5) (6, 7) (7, 5)
Geometry math question no Guessing and Please show work