AceGravity
AceGravity AceGravity
  • 13-02-2019
  • Biology
contestada

Imagine your barn owl produces 2 owl pellets per day, how much does the owl consume per day?

Respuesta :

zKeli
zKeli zKeli
  • 13-02-2019

You do not have enough information to get the consumption. It only tells us the owl pellets. If it's just that information, I can say it consumed 2 "owl food" per day.

Answer Link

Otras preguntas

ella mows lawns in her neighborhood during the summer. if she gets paid $15 dollars per lawn, how many lawns does she have to mow to earn her goal amount of $90
LET ME BE CLEAR: This is NOT a test. Please help! (file attached.)
What energy-carrying molecules are created during glycolysis?
Best answer get Brainliest. 50 points. Emerson earns money from walking dogs and answering surveys. He earns $5 a week for each dog he walks and $0.10 for each
Match the words from Richard Connell's short story "The Most Dangerous Game" to their synonyms. (Pairs) tangible -----> enthusiastic -----> morals -----&g
spectral evidence involves Spirits Network cast upon victims by alleged witches true or false
What is the olympic truce and why can no one say with certainty what exactly the truce entailed?
what is the principal extracellular electrolyte
HELP ME !!! PLEASE ! I NEED HELP WITH THESE 2 PROBLEMS !!!! 20 POINTS!!!
using the order of operations,what should be done first to evaluate 12÷(-6)(3)+(-2)