starcollins starcollins
  • 10-05-2019
  • Mathematics
contestada

find unit rate. 18 notebooks per 3 package​

Respuesta :

oof3361
oof3361 oof3361
  • 10-05-2019

6 notebooks per 1 package.

Work

Answer Link

Otras preguntas

A box of crayons costs $1.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase boxes of crayons for his class and has a $25 budget. Write an inequality to solve f
1. Jennifer wants to pick up a heavy box. The box weighs 22 pounds which is a gravity force down of 100 Newtons. How much force does Jennifer need to use to lif
The lungs are housed in what cavity?
A student determines an average concentration of 0.04565 for their diluted sulfuric acid sample. If the diluted acid sample was prepared by diluting a 20.00 mL
Help help help help help
Freet Inc. is preparing its cash budget for November. The budgeted beginning cash balance is $15,000.Budgeted cash receipts total $106,000 and budgeted cash dis
Help help help help
Find the circumference and Area of a circle with radius 7 yd Use the value 3.14 to help
True or false: 4/8 and 10/16 are equivalent fractions?
There are eight more girls than boys in a school play.The ratio of boys to girls is 5 to 7.how many boys and girls are the play?