Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose for the NBT test for universities?
Paula has 24 stamps in her collection. Among her stamps, 1/3 have pictures of animals, 3/4 of those have stamps have pictures of birds. How many stamps have pic
Radio and television are examples of a. feedback, b. inference, c. channels, d. messages
__________ is an interpretation of an existing work by another artist.
how do you sort bonds by polarity
Maria has 64 flowers she makes 8 bouquets with the flowers how many bouquets of flowers will she have if she has 80 flowers
How did slaves travel from one station to another during the underground railroad?
How are the Athenian values of rule of law and citizenship expressed in modern representative democracies such as the one practiced in the United States? A. Cer
When did corporations become the moving force behind the economy? a. late 1800s c. late 1700s b. late 1600s d. none of the above
William's and Mary's acceptance of the 1 throne in 1688 resulted in political and religious _____. tolerance persecution injustice separation