tdiana63
tdiana63
12-09-2019
Mathematics
contestada
help me with this problem
Respuesta :
t2233
t2233
12-09-2019
It’s 5$ per person so you’d just do
1 person 5 dollars, 2 people 10 dollars,3 people 15 dollars, 4 people 20 dollars I’m pretty sure
Answer Link
MediocreLemon
MediocreLemon
12-09-2019
Is that all the information for that problem? If so, then just fill it in from 1 to 4. Just as long as you show that it’s $5 per person to attend.
For example:
X= Amount of people
Y= Cost
X| Y
1 | 5
2| 10
3| 15
4| 20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar. She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
How do you find the perimeter of a dented square?
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar. She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar. She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
Here's a story problem...."Rita's wants to estimate the number of beans in a large jar. She takes out 100. she takes out 100 beans and marks them. Then she ret
if arctan(3/5)=K Tan(k)=?
Suppose theta= 11pi/12. How do you use the sum identity to find the exact value of sin theta?
How do you find the perimeter of a dented square?
if arctan(3/5)=K Tan(k)=?
At the begining of 6 grade the ratio of number of the advanced math students to the number of regular students was 3:8. However after taking the placement tests