XxxCadenceXxx
XxxCadenceXxx
11-10-2019
Mathematics
contestada
please help!! :) thanks!
Respuesta :
gabby6964
gabby6964
11-10-2019
First you have to estimate.
$3.98 —>$4.00
$4.19 —>$4.00
$0.79 —>$1.00
Then we need to add.
4+4+1=9
So the answer is C, $9
Answer Link
Maddison1111
Maddison1111
11-10-2019
The answer should be 9. If you round all of them it would be 4+4+1.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
Solve for x. -3(x-5)-2x=-10
Gamma rays are used A. in microwave ovens. B. to treat cancer, but they can also cause cancer. C. in cell phone transmitters.
What is the purpose of the climate friendly farming project? a. close down farms that do not follow climate-friendly practices b. decrease the number of agric
Which statement is not an example of the use of natural resources? a.people drink fresh water. b.farmers plant crops in soil. c.people heat homes with coal.
What correctly completes this sentence? Unlike the Aztec and Inca civilizations, the cause for the Mayan decline was _________________. A. disease B. British
How do muscles work in pairs to move the body
If there were a large amount of glucose dissolved in the water outside of the cell, why would that cause water to diffuse out of the cell?
What is the factorization of the trinomial below? x2 - 10x + 25 A. (x - 25)(x + 1) B. (x - 25)(x - 1) C. (x - 5)(x - 5) D. (x - 5)(x + 5)
How did the lifestyle of nobles at Versailles contribute to unrest in France?
At the start of the week, you could complete 12 push-ups. By the end of the week, you could complete 17 push-ups. Which proportion could you use to find the per