seretahouge seretahouge
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Jen bought 5cds for 20.50 what was the unit price?

Respuesta :

robert1354 robert1354
  • 10-12-2019
you answer is 4 dollars and 10 cents
Answer Link
cashmead13 cashmead13
  • 10-12-2019
The unit price is $4.10 because 20.50 divided by 5 is 4.1
Answer Link

Otras preguntas

what color are cosmic rays?
Which of the following is an example of dramatic irony? A. The characters are purposely hiding important factors from the audience. B. The c
Can you please answer my question?
Which one of the following food contaminations would be suspected if the end of a can of tomatoes had begun to swell
Two buses are moving towards each other, one at a speed of 40 mph and the other at a speed of 50 mph. How much closer to each other will they be in one hour? In
which of these is most likely to belong to a frame narrative ? A.we didnt have crackers, but we always had enough cheese. what was the point? B. " take me to 41
I will mark brainliest! Please help asap! What is the history between the Syrians and Bashar al-Assad?
(2x to the 5th power) 3x to the 3/5th power
Use the correct form of tener: Daniel no __________ primos.
what is the square of 6 divided by the fourth root of 36