jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The 60-pack container sells for $10.97. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

ss00 ss00
  • 10-12-2019

Answer:

5.47

Step-by-step explanation:

60/10.97

Answer Link
kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$0.18 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is NOT true of a scientific law? A. It can be modified or rejected B. It states that an event will occur C. It explains why an event will occur D. It is b
expand and simplify 5(y-2) 2(y-3)
Fainting is a common symptom of heat A. syncope. B. cramps. C. exhaustion. D. stroke. ITS NOT D.
who is responsible for the late paper , kim or professor freud?
True or false all of the Greek city state were run democracy
how is adding integers different from adding whole numbers
Leo walks his dog 7/8 mile. He walks his dog 3 times a day. How far does Leo walk his dog every day? Show how you can use repeated addition to solve.
What is the answer of question 6, is it D= 245? And is K=0.05
who is the first president of Uganda
Write five numbers that are eight digits long under expanded form