jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 215/1342 simplified?
What is the word form of 3,552,308,725?
True or false? When n is a negative integer, n-n=0. Justify your response
What were 10 factors that led to WWi stalemate?
what kind of mathematical tools do biologists and geologists usually use ?
Jika log2= 0,3010 log3= 0,4771 maka log (3√2x√3) =
what is .255 in fraction form
A comprehension test was given to students after they had studied textbook material either in silence or with the television turned on. Which one is Independent
4x-4y=5 solve for y please and thank you
Which of the following was true of the Webster-Ashburton Treaty?A. It established a definite northeastern boundary with Canada.B. It settled British and America