justiniano justiniano
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Jen bought 5 CD’s for $57.50. What was the unit rate?

Respuesta :

mcquearyg
mcquearyg mcquearyg
  • 10-12-2019
$11.50 is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Similar right triangle
14. 9 pens and five pencils cost $3.20 and 7 pens and 8 pencils cost $2.90. Find the unit price for each pen and pencil.
Use the substitution method to solve the linear system. 4×- 7y = 20 X- 3y = 10
evolutionarya. the study of languageb. relating to the way in which living things develop over millions of yearsc. a species of aped. existing in us since birth
. At 25°C and 1 atm a gas occupies a volume of 1.5 dm3. What volume will it occupy 100°C and 1 atm?​
Simplifica la siguiente expresión:
Aboriginal artist ______________ pioneered Indigenous Australian art. Patrick White Clifford Possum Tjapaltjarri Errol Flynn Albert Namatjira
pls solve this...... ​
Find the Lateral Area, Total Surface Area and Volume. Round your answer to two decimal places.​
Write the message conveyed in the story 'The cop and the anthem'​