Ella407
Ella407 Ella407
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

A train ride cost $5.30 fore each person how much would the t win cost if there was 4 people

Respuesta :

maddiem611
maddiem611 maddiem611
  • 12-12-2019

Answer:$21.20

Step-by-step explanation:

5.30x and x =4

5.30 times 4 is 21.20

Answer Link
Yana1505 Yana1505
  • 12-12-2019

Answer:

$21. 20

Step-by-step explanation:

5.30x= cost

5.30(4)= 21.2

Answer Link

Otras preguntas

In performing any laboratory experiment, what is the first step performed out of the following choices? A) collect data B) analyze data C) publish results D
help please chemistry question
27x$42 answer to the problem
Can two or more elements be combined chemically to make a new element??
PLZZZZZZZZZZZZZZ ANSWER! Through the process of mitosis, the nucleus divides to form _____ new nuclei, each containing _____ number and type of chromosomes as t
Mr. Moore has 21 feet of wallpaper he cuts it into sections that are each 3 feet long how many
sylvia is carrying two bags of potatos, bag A and bag B. the weight of bag B is 3 pounds more than twice the weight of both bags of potatoes is 27 pounds. find
Demonstrative pronouns are sometimes called pointing words. True False
Gabe drove 124 miles in 150 minutes. find Gabe's speed in kilometers per hour. HELP PLEASE FOR MY TEST TMMRW
could someone help w 47