Babydiamond1 Babydiamond1
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

a classified ad cost $2.45 per line per day how much will it cost to run a 4-line ad for 7 days​

Respuesta :

dsteward42 dsteward42
  • 13-01-2020

Answer:

$68.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two airplanes are flying to the same airport (6,12). Their positions are (2,4) and (15,9). Write a system of linear equations that represents this situation. S
Nut is to _______ as pea is to pod. a. shell c. tree b. peanut butter d. greanbean
The base of a triangle and a parallelogram are the same length. Their heights are also the same. If the area of the parallelogram is 48 m² , what is the area of
Who worked constantly and gave many speeches to convince delegates to sign the Declaration of Independence?
When invaded by antigens, the body forms substances called?
during a visit to Mexico Jada was Thursday I wanted to buy a drink it was the middle of the day yet Jada could not find a store that was open what best explains
True or false. Positively charged objects attract other positively charged objects.
Plucking is caused by _____. ice water wind sand
Put in order the steps for preparing a speech. Select specific details. Outline the entire speech. Decide on the central idea, and state it in one sentence. Cho
witch is a verb that is happening right now? teach teached teaching or teaches