bricetonm bricetonm
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if you can buy 48 ounces of goldfish for four dollars

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

48 oz for $ 4

4 / 48 = 0.083 rounds to 8 cents per oz

Answer Link

Otras preguntas

What is the main difference between static and dynamic visual rhetoric?
hi can anyone help me with this ..​
2 NO(g) + Cl2(g) ⇄ 2 NOCl(g)    Kp = 1.40 × 108 A reaction vessel initially contains 3.0 atm of NO and 2.0 atm of Cl2(g). What is the pressure of NO(g) when e
George received an e-mail that threatened to release his personal financial data unless he paid a fee. That situation is an example of Extortion Intrusion Infor
Michael Jordan, formerly of the Chicago Bulls basketball team, had some fanatic fans. They claimed that he was able to jump and remain in the air for two full s
Multiply each polynomial (x + 5)(x+4) teach me step by step
What made the initial U.S. system of government a confederacy?
A summary of a book and a name of it
Security can be an issue with the use of ATMs. True False
Two events, A and B, are independent. If P(A) = 0.3 and P(B) = 0.2, what is P(A and B)?