zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about turning points in environmental policy is true? a. Environmental policy has changed over time as a result of pressure fr
Writing that is entirely based on fact and that shows rather than tells is: nonfiction fiction creative nonfiction science fiction
What does baloncesto mean
witch important body of water did balboa discover
Most animals reproduce sexually by producing a. buds. b. spores. c. haploid gametes. d. diploid gametes.
In 1864, the Solvay process was developed to make soda ash. One step in the process is represented by the balanced equation below. NaCl + NH3 + CO2 + H2O → NaHC
Can someone please help me solve the this?
How does the focus of the primary source article "Mrs. Hossack a Murderess" differ from the Midnight Assassin excerpt?
What was the purpose of secret groups as the Ku Klux Klan and the White Camelia? to pass new laws giving civil rights to blacks to register black voters during
Which idea would most likely be held by a member of the Republican Party? A. The government should own all resources and businesses. B. The government sho