lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

ANOTHHHEERRRRRRRR GIVE AWAYYYY HURRRYYY
A bag contains 95 blue marbles, 7 red marbles, and 5 green marbles. One marble is randomly chosen. Select all true statements about the marble chosen. A It is c
Can you help me please
What is 3 1/3 times 3?
Which has a measure that is equal to the sum of the measures of the interior angles of a triangle? a straight line a circle a right angle an obtuse angle I NEED
What is the product below expressed in scientific nontation? (2.1 x 10^3) (3x 10^6) A. 6.3 x 10^3 B. 6.3 x 10^6 C. 6.3 x 10^9 D. 6.3 x `10^18
Which statement correctly reflects a major difference in the role of the federal government between the Whigs and the Jacksonian Democrats?
Do you guys think you can help me with my Spanish 102 chapter 8 pearson exam it has to do with imperfect vs preterite tense, this is for the Hoy Es Dia book on
Researchers are interested in estimating the percentage of Americans who will get a flu shot this year. How many Americans should be surveyed to be 80% confiden
$1500 at 4% for 5 years show your work please.