antoniopratt851 antoniopratt851
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

How much is each value meal if you can get 4 value meals for $21.88.

Respuesta :

Shuteenlemery Shuteenlemery
  • 12-02-2020

Answer:

5.47 is the price per meal times that by 4 get 21.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
DaeMontanna
DaeMontanna DaeMontanna
  • 12-02-2020
5.47 divide 21.88 by 4
Answer Link

Otras preguntas

please answer if u know Spanish!!​
PLEASE PLEASE HELP!! For problems 11 and 12, find the area of the figure. Round your answer to the nearest tenth, if necessary.
Check all that apply
Plzz Help!!! Don't do it for points plzz!! Will mark brainliest.
Given main() and the Instrument class, define a derived class, StringInstrument, for string instruments. Ex. If the input is: Drums Zildjian 2015 2500 Guitar Gi
What is the solution? (Look at picture)
Knowledge Check 01 Byrd Corporation issued 5,000 shares of $0.05 par value common stock for $10 per share. Prepare the appropriate journal entry to record the s
After World War I, many people in the United States wanted to avoid war
The effect of cholesterol on membrane fluidity at physiological temperatures is to Choose one: A. prevent lateral movement of phospholipids and thereby decrease
So that afternoon in class, I knew I had to get out. When Mrs. Pippin said that anyone trying out for the talent show could address the auditorium, I jumped up