Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

0.285 to the nearest tenth
a rational number between 1.7 and 1.8
81 is 54% of what number
Nicholas spends 20 minutes ironing shirts with his 1,800-watt iron. How many joules of energy were used by the iron?
What is the acceleration of a 6.4 kilogram bowling ball if a force of 12 N is applied to it?
The regular price of a shirt is $24. The sale price is $18. The sale price is what percent of the regular price?
What is the momentum of a 52 kg carton that slides at 5.0m/s across an icy surface?
WHAT IS A GOOD PERSONIFICATION POEM ABOUT THE FIRST DAY OF SCHOOL!!!!!
81 is 54% of what number
What is 0.0000465 written in scientific notation