emilykate2006 emilykate2006
  • 10-03-2020
  • Mathematics
contestada

4 shirts for $32.00
Rate=
Unit rate=

Respuesta :

JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 10-03-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

Divide 32 and 4 which is 8.

So $8.00 for each shirt.

Answer Link

Otras preguntas

please help this is for geometry
what multiplication equation is equal to 3 + 4 + 5
About 100 to 150 words on each point given below: Topic: Deadlines 1. Occasions when you have deadlines. 2. Why you or smn you know missed a deadline and what h
Need help with my Spanish homework
Why is it important to read and understand a document before signing it? Select all that apply. so that you are aware of the commitment you are agreeing to so t
What was the name given to the trade system where finished manufactured goods were sent to Africa in exchange for slaves who were sent to the Americas and excha
What was done to win the Vote up to 1962 in america?
Drought,fewer plants, fewer nesting sutes are examples of ____ factors.
The perimeter of a rectangle is 300 feet. The width of the rectangle is 10 feet more than the length. What is the width of the rectangle? A) 50 feet B)
PLEASE HELP!!!!!!which theory of emotion acknowledge the role of the limbic system A. James lange B. cannon bard C. emotional neurology D. construct