Elizabethgomez1219 Elizabethgomez1219
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

a 12 pack of juice cost 6.00. how much does one juice pouch cost

Respuesta :

briancarroll1 briancarroll1
  • 11-03-2020

Answer:

2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
21SandersC 21SandersC
  • 11-03-2020

Answer:

One juice pack costs 2 dollars

Step-by-step explanation:

If it all = 6 then divide the 12 in the pack by 6 to get the answer 2.

SIMPLE.

Answer Link

Otras preguntas

what is a trade barrier? why do we need a trade barrier? why did government of india removed trade barriers to a large extent on foreign trade and foreign inves
Help with this question plzzzzzz
Me podrian ayudar con ese ejercisio por favor?? Me salvarian 4. Dadas las sucesiones de término general an = n + 3 y bn = 5n − 1 , realiza las siguientes operac
Determine whether each number is a perfect square. If it is a perfect square, write the number as a product of its two factors. 1.) 20 2.) 36 3.) 49 4.) 68 5.)
Someone Help Plz! Which colonists and Native Americans MOST LIKELY suffered the worst effects of ongoing wars between Britain and France and their colonies? A.
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Help with #11 please!!
Cube the following numbers. a. 1 b. 2 c. 4 d. 8
can anyone help me with any of these problems please it’s a major grade,, due today !
Only brainliest, 5 stars and a thanks for correct answers.