badlandz490 badlandz490
  • 11-03-2020
  • English
contestada

Menchies yogurts cost .49 cents an ounce each have 4 ounces how much would that be for 600 people

Respuesta :

omarelgueroguapo2
omarelgueroguapo2 omarelgueroguapo2
  • 11-03-2020

Answer:

1176 Ounces

Explanation:

So .49*4=1.96

And 1.96*600=1176 Ounces

So the answer would be 1176 Ounces

Answer Link

Otras preguntas

why international communities recognise for Republic of somaliland?​
What Scene in chapter 10 of kite runner is a deliberate juxtaposition to Amir’s cowardice in 1975?
What was the panic of 1837
Jeremiah ate dinner at 6:17 pm . Before eating, it took him: - 25 minutes to cook dinner - 12 minutes to drive home from the grocery store - 36 minutes to the g
Define ''limited in stock''
If a country is struggling to provide for its own citizens, should it take in refugees? What reasons are there for taking in or not taking in refugees? Help me
This group started the process of giving land to other groups in the feudal system
How is motion involved in your lives?​
Please help will give brainliest
Are the two triangles congruent ? Please answer correctly !!!!!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!!