HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

Why are businesses concerned about non renewable resources?
I HAve a project where i have to make a flyer about writing essays can someone give me ideas
Which type of map is most often used to show towns, cities, borders, and capitals?
What makes red blood cells unique compared to other cells in the body
Frank was bitten by a rattlesnake and received anti-venom containing neutralizing antibodies. frank received ________ immunity and he ________ long-term immunit
Which modifier can be used in the comparative degree? bright mortal opposite infinite
A brainwave pattern is caused by the chemical signals sent between the neurons of the brain. Please select the best answer from the choices provided T F
In line 59, Romeo addresses Paris as “Good gentle youth”. Is he older than Paris? What makes him seem so?
I’m triangle abc sin A = 2
Who planned d-day? Who was the target?