hfxioeof hfxioeof
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

ktxdre ktxdre
  • 10-04-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

positive and negative things about being a knight
What were some of the causes of King Philip's War?
If m(x) = x2 + 3 and n(x) = 5x + 9, which expression is equivalent to (mn)(x)?
The Supreme Court gave _____ judgment last Friday. a. her or his b. its c. their
Buffy and her sister Dawn have a 10 ft by 40 ft rectangular lap pool in their backyard. They are not getting along today, so they are going to divide the pool i
How to integrate 3^(x+3^x)
Anne brought a 1 L bottle of vinegar from home to use in an experiment on volcanoes in science class. she poured the contents of the bottle into a large beaker
Let f(x) = x2 + x + 2 and g(x) = 2x2 + 5. Find f(g(x)). Show each step of your work.
Given: 3x < 3. Choose the solution set.
We hurt without moving. And poison without touching. We bear truth and lies, But are not judged by size. What are we?