espinozalesly29 espinozalesly29
  • 11-04-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought 888 lemons for \$6$6dollar sign, 6.
What was the cost for 111 lemon?

Respuesta :

nonumberwonder
nonumberwonder nonumberwonder
  • 11-04-2020

Answer: $0.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
apanashi24
apanashi24 apanashi24
  • 22-04-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

I TooK the quiz :)

Answer Link

Otras preguntas

a pack of 12-8 ounce bottles of water costs $3.36.What is the unit cost per ounce of bottled water?$0.03 per ounce$0.04 per ounce$0.28 per bottle$0.42 per bottl
In 2006, the population of a country was 50.3 million people. From 2006-2050, the country's population is expected to decrease by 6.5%. Find the expected popula
can u help me on #7? when you get an answer the pick your answer on the second pic!!!! dont pick T or C!!!!
what is 7.75 in word form?
n+5(n-1)=7 help me i dont get it
what is 7.75 in word form?
A ton avis,pourquoi les jeunes souffrent-ils des troubles alimentaire   please give me your opinions in french I am actually struggling
So, in Math I am learning Scientific Notation. Can someone show an example and some tips for me as well as the steps to remember how to turn things into and out
i need help. Semir, Sarah, and SungSo decided to raise money for a local homeless shelter by working in a local deli. The deli agreed to donate to the shelter a
what is the number value of the 2's in 2,200