emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rob bought 12 cucumbrrd for 17.28 what is the cost of 1 cucumber

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 11-05-2020

Answer:

Each cucumber costs 1.44

Step-by-step explanation:

Take the cost of the cucumbers and divide by the number of cucumbers

17.28/12

1.44

Each cucumber costs 1.44

Answer Link

Otras preguntas

The fractions Paul describes for music notes are also common fractions used in daily life. Make a note of the proper fractions Paul mentions from timestamp (2:1
................................
Kim made this large cube using 27 small cubes. The large cube has 6 faces. Kim removed some of the small cubes. The remaining object had 12 faces. What was the
Cuáles son las ciencias auxiliares que acompañan a la historia para su mejor estudio​
give the reason for rheo leaf is boiled in water and then put in sugar syrup​
contoh biotik dan abiotik savana
Simplify the expression: (5n/-3)^-3
Choose a single thing as your subject, such as a room, a house, a park, or a person, and describe it in a stream of consciousness style. Your scene should inclu
Nhy are senators and representatives a mportant part of our government?
Rachel owns a car and a moped. She has at most 12 gallons of gas to be used between the car and the moped. The car's tank holds at most 10 gallons and the moped