Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

CaCl2 is dissolved in water. Which of the following is NOT one of the 3 steps involved in this solvation process. (a) Ca+2 ions surrounded by negative sides of
I need help with this math
Who is the killer in Trifles?
Thank you for helping!
How did African Americans create jazz music?
What is a wetland quizlet?
What does the diction used to describe the homes in West Egg versus East Egg suggest about the residents of each place?
How did Australopithecus Sediba walk?
Clue 1: A unicellular organism Clue 2: Lives in the human body What is the correct classification of the organism
In this problem we present another way of discovering the second linearly independent solution of (1) when the roots of the auxiliary equation are real an equal