nnnonooi nnnonooi
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVD's can you buy with one hundred twelve dollars if one pack costs fourteen dollars ?

Respuesta :

YandereKacchan
YandereKacchan YandereKacchan
  • 10-09-2020

Answer:

8 packs

Step-by-step explanation:

112/14=8

Answer Link
masonbocanegra07
masonbocanegra07 masonbocanegra07
  • 10-09-2020
8 packs because 112\14 equals 8
Answer Link

Otras preguntas

A major reason for United States neutrality in the 1930's was the nation's
on saturday mark have 20 apples and his mom took 2
Los estudiantes __________ en la escuela.
Look back over the interaction from Nora and the Nurse in Act One. What comment from Ibsen does this scene make about the position of women in society during t
Jose and Florence picked apples at the local apple farm. Jose picked four more bushels than Florence. Together they picked 30 bushels. How many did Florence pic
100 POINTS!!! What is the rate of change of the following table? EXPLAIN
What part of the brain has been linked to dissociative identity disorder? A. Cerebellum B. Amygdala C. Hypothalamus D. Hippocampus
Max bought 700 shares of an oil company's stock for $15.60 per share. How much did Max spend?
8. Which is the better buy: 200 g of coffee beans at $3.85 or 1 pound at $960? How do I solve it
how did the factories in the 1800s effect women