ilsegiselabustos ilsegiselabustos
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

Chicken is on sale 5 pounds for $14.40 if I paid the unit cost what would three pounds of chicken cost? PLEASE HELP FAST

Respuesta :

carmackemily02
carmackemily02 carmackemily02
  • 10-09-2020
8.64 would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Mountain Made started the month with 3 quilts in its beginning inventory that cost $200 each. During the month, Mountain Made purchased 20 additional quilts for
DF and GI are parallel lines.
Suppose a house is built and sold in the year 2008. If the house is resold in the year​ 2019, is the value of the house included in Gross Domestic ProductSuppos
During its most recent fiscal year, Raphael Enterprises sold 370,000 electric screwdrivers at a price of $20.10 each. Fixed costs amounted to $1,369,000 and pre
Mile markers would start with "1" in the north and west parts of the state. Select one: True False
Write the slope-intercept equation of the line parallel to 5y = 2x + 20 that goes through (-1, 3)
- help help help step by step plz!!!
what is a coverage map used for
Reread paragraph 3 of "Happiness Is...." Based on the context clues in the paragraph, what is the meaning of the word misconceptions? Apparently, people can fin
The US Energy Department states that 60% of all US households have ceiling fans. In addition, 29% of all US households have an outdoor grill. Suppose 13% of all