popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

Can someone tell me what the answer is to this question pls and thank you
x/2 + 3 = -5 please help me
Can someone tell me which one to choose pls and thank you I will give brainliest
Math Help PLZ!!!!!!!!!
The flag shown represents Quebec's Independence Movement. Who would MOST LIKELY support this movement? A) the Governor of Saskatchewan B) a businessman f
Which best describes the role of a secondary consumer in a food web? A.Carnivore that feeds on primary consumers B.Carnivore that feeds on producers C.Herbiv
Becky purchased a home entertainment center set for $2254
Dion is at a basketball game and he wants to buy some hamburgers and drinks. His friend joe brought 2 Hamburgers and 5 drinks for $8.00 and Felicia brought 2 ha
what’s 35/4 divided by 21/4?
How did technological advances start the age of exploration