kamrontaylor23 kamrontaylor23
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny spends $4 for breakfast and then $4 for lunch

Respuesta :

Spuffety
Spuffety Spuffety
  • 11-09-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

If you forgot to add something I'll answer that

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST FIND VOLUME 60 is the area of the base
Which of the following statements are TRUE about credit cards? I. When you use a credit card, the money comes directly out of your account. II. Credit cards typ
what is an exterior angle
what do you understand by the following terms1) Habitants2) An ecosystem3) population4) A food chain 5) Food web
In a recent experiment, anti-bacterial hand sanitizer was compared to hand soap. Students washed their hands using the sanitizer or soap and warm water for two
Assume that the original claim is true, and follow the directions given. what is the truth value of the claim you wind up with? all people who win lotteries are
What food source did nomadic societies depend on
PLEASE HELPWas the Hammurabi code appropriate for the time? Would it work today? Why or why not?
What could the Senate have done to support Tiberius Gracchus which may have ultimately prevented his murder? Agree to provide more equality for the common pe
A jar contains nickels and pennies there are 56 coins in the jar in all the total value of he coins is $1.52 how many pennies are in the jar