jorgegarciajr987 jorgegarciajr987
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Rosalyn paid $55.00 for 4 pizza. Each pizza cost the same amount. What was the cost of each pizza in dollars and cents?

Respuesta :

NotAbot4Sure
NotAbot4Sure NotAbot4Sure
  • 11-09-2020

Answer:

$13.75 is ur answer

Answer Link
laurenlef123
laurenlef123 laurenlef123
  • 11-09-2020

Answer:

13.75

Step-by-step explanation:55 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

A train travels 58 kilometers in 4 hours, and then 80 kilometers in 4 hours. What is its average speed?
Prove that a lie divides two sides of a triangle proportionally is parallel to the third side. Be sure to create and name the appropriate geometric figures.
If an adjective ends in an \"o,\" you change it to an ______ before adding the adverbial ending. A. e B. a
How is the ultimate goal of the hindu achieved
how many hours is 8 to 3 o'clock
Which was the biggest flaw in the Articles of Confederation? A) It did not provide for an independent federal judiciary. B) States did not have equal representa
How is the ultimate goal of the hindu achieved
The most commonly spoken language in the Fertile Crescent around the time of Jesus was _______.
how can 0 be the hole number of power 4
Historians are concerned with accuracy of their writings and readings but are also aware of