dgarcia034778 dgarcia034778
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.

Respuesta :

neeleshbiswas723
neeleshbiswas723 neeleshbiswas723
  • 12-09-2020

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

3.2/2.56=1.25

Answer Link
1203117
1203117 1203117
  • 18-05-2021

Answer:

1.25

Step-by-step explanation:

3.2/2.56=1.25 i know because i am the future

Answer Link

Otras preguntas

What is the 5 quantitative research problems?​
Characteristics of living organism
The formula K=5/9(F−32)+273.15 converts temperatures from Fahrenheit F to Kelvin K. a. Solve the formula for F. b. The freezing point of water is 273.15 Kelvin.
12. Railroad barons were created because of this practice.​
can someone help me with this problem? thanks! :)
what does the digit 6 represent in 687,413
What is the missing reason for #1 in the proof below? A-Definition of bisector B-Given C-Reflexive property D-Side-Angle-Side
how did Peter mokaba contribute to building a democracy in south Africa ?Please give me this answer i want right now please help meplz help me
please help i need an answer ASAP
For #5 Find the perimeter For #6 find x and m