ingrid84 ingrid84
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 5 candy bars cost $3.00, how much will 2 candy bars cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2020

wait nvm

one candy bar costs 0.60 cents

multiply this number by 2 and get $1.20

Answer Link

Otras preguntas

How did Waipuo in "Water Names" learn the tale she tells her granddaughters?​
Equation that represents four more than x is twelve
Pregunta 6 (3 puntos) Find the mode and median for the following data set: 8, 7.5,4,11.5, 6, 8.5, 10, 7.5, 7, 9, 8, 7.5, 7.5, 6.5, 9.5, 7.5 Mode = 7. Median = 8
Which form of emission is commonly not written in nuclear equations because they do not affect charges, atomic numbers, or mass numbers? alpha particle beta par
Tim left a $4 tip on a $20 bill. What percent tip did he leave?
Which of the following is a Latin prefix? A. Mega- B. Bi- C. Anti- D. Auto-
PLZ HELPPPP WILL MARK BRAIN
How is this theme developed in Julius Caesar? Among powerful men, nobility is a rare trait. A: Brutus comes from a very aristocratic and wealthy family. B: Brut
Grocery Mart has cookies on sale for $3 for 12 cookies. Food Shoppe has cookies on sale for $5.70 for 19 cookies. Which store has a better deal on cookies. Writ
Use the function below to find F(3). F(x) = (1/4)^x