blah1085
blah1085 blah1085
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of board games cost $7.18. What’s the unit price

Respuesta :

harippetoe
harippetoe harippetoe
  • 10-10-2020

Answer:

$3.59

Step-by-step explanation:

3.59

+ 3.59

= 7.18

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-10-2020
The game unit would cost $3.59 hope it helps!!!
Answer Link

Otras preguntas

He distance between any two adjacent keys on the piano is called a
PLS HURRY use the graph to answer the question. Which table of ordered pairs shows a proportional relationship? x 1 12 y 2 6 x 5 12 y 10 6 x 5 8 y 10 4 x 3
A boy pulls his toy on a smooth horizontal surface with a rope inclined at 60 degrees to the horizontal. If the effective force pulling the toy along the horizo
What kind of music did gottschalk play almost exclusively at his concerts?
Given cscθ = 3, find cos(θ).
Just ignore number 7 it’s 8 I need help on, it tried to attempt it myself but it wasn’t working for me
What are some signposts in the fault in our stars book all throughout with page numbers :)
explain why the function y=1-cosx is an even function
A car is traveling at 5m/s. How far has it gone in12 seconds?
It is given that in △ABC, AD ⊥ BC. Using the definition of sine with angle C in △ACD results in sin(C) = . Using the multiplication property of equality to isol