prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

To obtain an adequate intake of vitamin A, a man needs a daily average of about _____ micrograms of the active form.
The mass of the sphere is 0.151 kg. What is the rotational inertia of the wheel
3. How did the United States and Germany use the power of the government to solve the problems of the Great Depression?
-3x + 7y = -1 - 2x + 5y=0
A variable that can be modified from anywhere within a program is called a? A. global variable B. local variable C specific variable D. general variable.
The biome with high amounts of precipitation, large narrow-leaved evergreen trees, and epiphytes including lichens is the:
An SRS of 27 students at UH gave an average height of 5.6 feet and a standard deviation of 1 feet. Construct a 90% confidence interval for the mean height of st
If the resistance R Newton's to the motion of a moving vehicle varies directly as the square of the speed V km/hr, write down the relation between R an
PLEASE HELP ASAP WITHIN THE NEXT 10-30 MINS!!!!!!! Part A: Use RACE to answer the following question. Identify the process of cellular division used in Diagram
3(x+2) -10 = 4x -6 + x solve for y