Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

In the early 1800’s, Japan only traded with ____________
PERSONAL FINANCE QUESTION PLS HELP When the economy is slowing down... the number of jobs is typically increasing people often buy fewer goods and services fin
which situation was a basic cause of the Great Depression
How many liters of 4.0 M NaOH solution will react with 0.60 liters 3.0 M H2SO4? H2SO4 + NaOH —> Na2SO4 + H2O A. 0.90 L B. 1.0 L C. 1.1 L D. 2.1 L
what is 5 plus 2 and them multiply by 7
Decide si la siguiente afirmación es cierta o falsa. La santería tiene influencias africanas.
This part insulates the reaction chamber from the transfer of heat to or from the surrounding environment. a.b.c.This part contains a known amount of water, w
I have 11 red marbles and 4 blue marbles in a bag if I choose one what color will it be
can you make 1,000 using only 8's?
restistance to british rule in southern africa was led by the​