steresiakimani
steresiakimani steresiakimani
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

20*6=120

Answer Link
HurricaneTide
HurricaneTide HurricaneTide
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

If lessons cost $20 per week, multiply the cost ($20) by the amount of weeks (6);

20*6= 120

Answer Link

Otras preguntas

With the exception of the inmate who encourages Eliezer and his father to lie about their ages, how do most of the inmates that Eliezer observes act toward the
i need to know how to solve this, but I don't know how.
What is the name of the microtubule-organizing center found in animal cells as an identifiable structure present during all phases of the cell cycle? centriole
To earn a good credit rating, you should do all of the following EXCEPT: A. Keep your own checking and savings account. B. Pay bills after due date. C
Why did the 1860 election lead to the Civil War? Help :(
Glencoe lab how can natural selection be modeled answer key
n “The Raven and the First Men: The Beginnings of the Haida,” which evidence best helps the reader infer that the Haida might find it acceptable behavior to pla
Choose the sentence that uses the subjunctive form. Sal al patio cuando deje de llover. El patio es muy grande y en él cabemos todos.
Help me with this please
Help me with my science homework please