cmccormick733 cmccormick733
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

a grocer can buy strawberries at $1.38 per pound.

Respuesta :

D0TZ
D0TZ D0TZ
  • 10-11-2020

Answer:

$6.90 is 5 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with this? I'd greatly appreciate it! Serious answers only please!
which empire overthrew the byzantine empire and effectively changed the regions religion to islam
What are the mean, median, and mode of the following data set? 3/4 2/5 1/10 3/4 1/4 a. mean: 1/10, median: 1/10, mode: 3/4 b. mean: 9/20, median: 1/10
How many solutions are there to this equation 9x+27=9(x+2)+9
How to subtract fractions with different denominators?
How does the circulatory system work with the urinary system?
Does it require more energy to melt an ionic compound or dissolve it in water? It requires much more energy to melt it. It takes about the same amount of e
What are the mean, variance, and standard deviation of these values? Round to the nearest tenth. 11, 11, 3, 1, 11, 11
A student carries out a chemical reaction that produces a brown powder. How should the student measure the amount of product formed?
You can answer only this question, it's ok: 1)What would be the measurement of the smaller angle between the minute hand and the hour hand of a clock when the t