pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

If you earn $8 per hour after taxes are taken out of your paycheck and your insurance is $200 a month, how many hours will you have to work to pay for insurance
In what ways are Penelope's struggles similar to and different from those of Odysseus?
identify the length width and height of the figure formed:Cube
What is the difference between real GDP and nominal GDP
As a person pushes a box across a floor, the energy from the person’s moving arm is transferred to the box, and the box and floor become warm. During this proce
what are some ways you could break apart 7×9 using the distributive property?
what do Hindus believe about the brahman
The U.S. has advocated strengthening oil embargoes against Iran because _____.
what amount do you compare when determining whether a solution is dilute or concentrated ?
you and a friend both would like a salad and a small drink. between the two of you, you have $8.00. a salad costs $2.49 and a small drink cost $0.99. can either