Seudónimo Seudónimo
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mr. Campbell. paid $48 for 12 cartons of juice.

What is the unit price that he paid per 1 carton of juice?

Respuesta :

cbrown8630
cbrown8630 cbrown8630
  • 10-11-2020
4 because divide 48 and 12 to get 4
Answer Link

Otras preguntas

Consider the function g(x)=2[tex]x^{2}[/tex]-x When g(x) is divided by x+1 the quotient is [tex]\frac{g(x)}{x+1}[/tex] = 2x-3+ [tex]\frac{k}{x+1}[/tex] What is
What does the War Powers act passed in the 1941 allow the president to during the WW II?
What is one advantage of sexual over asexual reproduction? A. Increased number of offspring B. Faster reproduction C. Large offspring D. Increased variation of
What does connotation mean in psychology?
How many episodes are in ginny and georgia season 2?
What are Isabel's character traits in the book "Refugee"
How did the policies of the Second New Deal improve the standard of living of Americans?
What does Eye of the Storm present an example of?
A baker makes 60 muffins. He sells 24 of the muffins. He put the rest of the muffins in boxes. Each box can hold 4 muffins. Which equation can be used to find b
How were women prevented from establishing economic independence