Ogpatrica
Ogpatrica Ogpatrica
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

7. You bought three erasers and a magazine for $6. You spent a total of $18. How much did
each eraser cost?

Respuesta :

monicaloza53 monicaloza53
  • 11-11-2020

Answer:

each eraser cost $4

Step-by-step explanation:

Answer Link
jjhbhbyjbbgjmv jjhbhbyjbbgjmv
  • 11-11-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Give an example of an ecological phenomenon that could be studied by modeling
the number v to the power of seven​
What is a Fawn? Describe its Nature.
An eye doctor tracks the prescriptions of six patients. They are as follows: -2.5, +0.25, -1.25, -1.5, +1.25, +0.5. What is the total strength of prescription
When a number is added to its square the result is 90. Find the number.
The boy made the bird fly ( make it complex).
How did the Olmec influence the Zapotec civilization?​
This map shows the location of India’s earliest civilization in the Indus River Valley. Map of India with the Himalayan Mountains, Ganges and Indus Rivers label
If f(x) = 4x + 3 and g(x) = 3x evaluate f(x)for x=-1/2
Why do you think it was important for women to establish unions specifically for women