Jaelynwil5 Jaelynwil5
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

5 bananas cost 2.95 how much would 27 bananas cost

Respuesta :

lcalexis3205
lcalexis3205 lcalexis3205
  • 11-11-2020

Answer:

78 dollars and 3 cents

Step-by-step explanation: use a calculator

Answer Link
2102481
2102481 2102481
  • 11-11-2020

Answer:

15.93

Step-by-step explanation:

each banana costs 0.59 so you multiply 27 times 0.59 = 15.93

Answer Link

Otras preguntas

Samuel has 28 gallons of saline solution available in two large containers at his pharmacy. One container holds three times as much as the other container. Fin
One day at St. Philip's High School, 1/2 of the pupils walked to school, 1/5 of the pupils came to school by bus, and the remaining 57 pupils came by car. What
HELP, PLEASE. 3(x-2)≤1/3 solve inequality
tom drinks 4 pints of water a day. how many tanks of water will he drink in 30 days?
simplify the logarithm log2 (64)
Jerry multiplied 3.04*7.091 and got the product 2.155664.is his answer reasonable?why or why not
The simplified form of (2x+1)(3x−2)/24x 2−4x −8
Science and technology are interdependent. Advances in one lead to advances in the other. Give an example of this phenomenon
Convert the Cartesian equation x^4 - y^4 = 16 to a polar equation? r^2 = 16/cos2θ r^4 = 16/cos2θ r^2 = 8
In his 2011 State of the Union Address, President Barack Obama said: "Now, by itself, this simple recognition won't usher in a new era of cooperation. What come