duhitsyafa duhitsyafa
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

i went to walmart and parchased a 32 oz laundry detergent for 4.80 what is the unit price

Respuesta :

Isabelladominguez208
Isabelladominguez208 Isabelladominguez208
  • 12-11-2020

Answer:

$0.1500

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonegirlsydney thatonegirlsydney
  • 12-11-2020
0.1503125 to be exact
Answer Link

Otras preguntas

a. Write down any two aspects of community health​
Sale! 20% OFF of the original price! If a couch has a sale price of $640, what was the original price?
Height, width and depth * O cone O form O building 3d shape all of the above
Which two operations are needed to write the expression that represents “four times the difference of a number and three”? multiplication and subtraction divisi
Please help answer this question
In addition to loving tacos. Mark also loved pizza.
Round the following numbers to the nearest tens.1. 352Your answer​
What is the answer pls ???
Feeling fearful or nervous right before taking a test is helpful. common. unusual. positive.
180 feet / day is how many centimeters (cm) /hour?