deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
PLEASE HELP !!!!!!??
Frances bought 144 shares of dwyn horticulture for $7.73 apiece. her broker charged her a commission of $46.15 for the purchase. if the yearly dividend on dwyn
Solve for xx. Round to the nearest tenth, if necessary.
Solve:........................[tex] \frac{x}{3} + 4 = \frac{4x - 1}{5} [/tex]​
You select 32 marbles from a bag. The results are as follows: 6 blue marbles, 5 green marbles, 4 red marbles, 8 white marbles, and 9 yellow marbles. Find P(not
Find the slope of the line shown in the graph below.
how to write a letter​
What time is the afternoon session of general conference.
In the passage, the author makes which of the following assumptions about his audience?