renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

He purpose of loaded words in advertisements is to a. compare two unlike things. b. influence the reader. c. illustrate bias. d. create an image. Mark for r
Natural disaster produced by volcanic activity that has killed more people than lava flows is _____.
The study of the general form and superficial markings of an organism is called ________ anatomy.
The methods a society uses to produce, distribute and consume goods and services is its a. scarcity. b. demand. c. opportunity cost. d. economic system.
The Indus people only used pictographs. a. True b. False
PLEASE HELP.BEST ANSWER GETS BRAINLEST. Could you 'define' one of these words.Please choose one of those words and try to write a story about that definition us
The back of a spoon is a ____ mirror. a. concave c. convex b. complex d. normal
We are exposed to radiation from radioisotopes on a daily basis. a. True b. False
A(n) ____ is a dot or other symbol positioned at the beginning of a paragraph. bullet logo cell target
The length of the hypotenuse of a right triangle is 145 units. The length of one leg of the triangle is144 units. Mike wrote the following step to find the len