amanda6pandas amanda6pandas
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

please please help me:) thank you so much<3

please please help me thank you so muchlt3 class=

Respuesta :

sumsummitt
sumsummitt sumsummitt
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

9.5 divided by 2 is 4.75, multiply it by 3 and its 14.25

Answer Link
SAVAGEFL3X
SAVAGEFL3X SAVAGEFL3X
  • 10-12-2020

Answer:

14.25$

Step-by-step explanation:

2 bags of cat food costs $9.50. 9.50 divided by 2 equals 4.75. Then multiply 4.75 by 3 and you get $14.25

Answer Link

Otras preguntas

which of the following equations describes the line shown below? (1, 10) (-3, 2)
During photosynthesis, plants use _____ to make sugars and starches.
Nitrous oxide gas is a form of a. anesthesia. b. denture preparation. c. contamination. d. sterilization.
When developing class rules it is important to?
A=3b what is solution for b
Will a stand that can hold up to 40 pounds support a 21 kilogram television
Which of the following best describes cognitive processes?
what is a word that means to talk on and on
Most good managers enjoy mentoring employees. Most good managers are people- oriented individuals. Assuming these two statements are true do some people- orient
mauricio purchased a car for 19,655. it depreciates about 4.7% each year. what is the value of the car after eight year?