Kehlani77
Kehlani77
10-12-2020
Mathematics
contestada
the cost of 15 lessons?
Respuesta :
studyehs
studyehs
10-12-2020
Answer:
$150
Step-by-step explanation:
shown on graph when graphed out
Answer Link
ceceeeee91
ceceeeee91
10-12-2020
The answer is $150... I hope that helps you :))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP What is the equivalent of pi over 6 radians in degrees?
What is the focus and purpose of writing a rough draft?
A scientist measures the angle x and the distance y between the Earth and the Sun. Using complete sentences, explain how the scientist can use only these two me
When a story is told in the order in which the events occurred, this type of organization is called _____ a. chronological order. b. flashback order. c. risi
What best describes the expression y over 4? Some number divided by 4 Some number times 4 4 more than some number 4 less than some number
At a water park, a one-day ticket costs $72.50 per adult. Which equation can be used to calculate the one-day ticket price, W, for n adults? n = 72.50W W equals
18/52 in simplest form
How did the Commercial Revolution lay the foundation for the economy of modern Europe?
Plz help with! A rectangle has sides measuring (6x + 4) units and (2x + 11) units. Part A: What is the expression that represents the area of the rectangle?
Convert the polar equation r^2 = 2sin2Ө to a Cartesian equation. Answer choices: (x^2 + y^2)^2 = 2xy (x^2 + y^2)^2 = 4xy (x^2 + y^2)^2 = 2y^2