llex51727
llex51727 llex51727
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost John $15.86 to buy 2.5 pounds
of ground beef. What was the cost per
pound?

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$6.34

Step-by-step explanation:

15.86 / 2.5 = 6.34

$6.34

Answer Link

Otras preguntas

Whatnare some important facts about rebecca cole ? Preferably in bullet form .
What is the square root of 13 squared
why don't the present shapes of the continents fit perfectly into the supercontinent?
The new pencil was 19 centimeters long. How many millimeters long was the pencil?
If the diameter of a circle is 8 ft what will the radius be???
what is the difference between concentration camps and death camp
how do I solve p-2 over 3 = 5 over 8?
What is the mass of a falling rock if it produces a force of 147 n? F= M= A=
Big bend national park  has about  870 oak trees. Brazos   bend state park has about  565 oak trees. About how many more oak trees does big bend national park h
You are on roller blades on top of a small hill. Your potential energy is equal to 1,000.0 joules. The last time you checked your mass was 60.0 kilograms. a.