adrianatownsend3571 adrianatownsend3571
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter, someone bought 2.5 pounds of turkey for $26.25. How much
will it cost per one pound

Respuesta :

lollol
lollol lollol
  • 10-12-2020

Answer:

$10.50

Step-by-step explanation:

26.25 / 2.5 = 10.5

Answer Link

Otras preguntas

Which of these analogies is an antonym analogy? A) crutches are to walk as shoes are to run B) red is to rose as white is to snow C) destroy is to build as arri
Which words in the sentence make up the appositive phrase? There is a great deal of fiber in Dad's favorite treat, buttered popcorn with salt. A. of fiber B. wi
technology in the 1960's and the present day? how has technology developed since then? how has this affected travel and tourism?
While shopping, Santiago spent $57. If the amount he spent was 30% of his savings, how much savings did he have before he shopped?
how do you write 0.632 in two other ways
Which describes a sentence fragment? A. a group of words that is not very interesting B. a group of words that does not express a complete thought C. a very sho
earths curved surface results in uneven heating of the surface. This uneven heating results in in the formation of...
how would you simplify 11/66 and 12/24?
In the Central City grand prix, out of 30 cars that started the race, 12 of them finished. What percent of the cars finished the race? What percent did not fini
How to simplify 12ab^2÷15a^2 in rational expression