taibatchelor230 taibatchelor230
  • 10-12-2020
  • English
contestada

ananas cost $0.18 each. How many can Mo buy for $2? (Tip! Round to the nearest whole banana.) Mo can buy ________ bananas.

Respuesta :

fshaw552
fshaw552 fshaw552
  • 10-12-2020

Answer:

11 banannas

Explanation:

divide 2 by 0.18

Answer Link

Otras preguntas

At hoffman’s bike rentals, it costs $44 to rent a bike for 9 hours. How many dollars does ot cost per hour of bike use?
How are entries ordered in a reference list
who was zheng he and why is he a significant historical figure ​
is known that two defective copies of a commercial software program were erroneously sent to a shipping lot that has now a total of 90 copies of the program. A
I’f your parents are divorced or separated , which one should complete the parent portion of the profile ? APEX ASAP
You are a disgruntled employee with a master’s degree in computer sciences who was recently laid off from a major technology company, and you want to launch an
If tolls on a toll road can be raised significantly before commuters will consider using a free alternative, demand for using the toll road must be A. inelastic
SHOW ALL WORK for all points law of cosine
What should be changed to make the following sentence true? ""the central tenet of gestalt psychology is that the pattern is different from the sum of its parts
Can someone help me with my algebra?